Viete pomôcť, keď sa dieťaťu potvrdí zlé držanie tela?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Ak vyšetrenie pomocou prístroja Diers potvrdí moje podozrenie, že moje dieťa má zlé držanie tela a nechcem, aby sa to zhoršovalo, viete mi vy ako fyzioterapeut pomôcť?

Cviky, ktoré mi asi ukážete, viem ich potom cvičiť doma?

Je vhodnejšie chodiť na terapie k Vám do ambulancie?

Ďakujem

Dobrý deň,

prístroj Diers Vám veľmi detailne v 4D zobrazení zobrazí nesprávne držanie tela. Konkrétne odchýlky, postihnuté úseky, rozsah deformity a podobne.

Fyzioterapeut Vám vie pomôcť s deformitami pohybového aparátu a nesprávnym držaním tela. Ideálne je navštevovať nášho fyzioterapeuta, nakoľko má dobrý prehľad a prístup k výsledkom vyšetrenia.

Ďalej vieme vyšetrenie podľa potreby opakovať. Samotné vysvetlenie výsledku vyšetrenia trvá dlhší čas. Cvikom sa na vyšetrení nevenujeme, nakoľko je nutné začať od základov (správne dýchanie, správne držane tela, správne cvičenie). To nevieme obsiahnuť za pár minút a nie je to ani jednoduché na zapamätanie a hlavne zaradenie do bežného života.

Odporúčam cvičenie pod odborným dohľadom fyzioterapeuta, ktorý Vás bude korigovať a pomôže Vášmu dieťaťu vytvoriť správne stereotypy.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk