Dieťaťu sa v oblasti rozdelenia zrastajú prsty. Ako je to možné?

Zodpovedané
19. apr 2024

Dobrý deň,

ročnému dieťaťu boli rozdelené spojené prsty na ruke. Pozorujem však zrastanie v oblasti rozdelenia.

Prečo sa zrastajú?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

zrejme sa to deje vplyvom rastu alebo hojenia - podľa toho, koľko času uplynulo od poslednej operácie.

Jazva je neelastické tkanivo a nezvykne sa prispôsobovať pri raste okolitých tkanív. Preto môže rast deformovať operovanú oblasť.

Najlepšie je kontaktovať priamo chirurga, ktorý operoval alebo kliniku, kde tieto operácie operujú, aby Vám navrhli ďalší postup.