Do ktorej triedy zaradiť odborného zamestnanca vo verejnej správe, ktorý má ukončené vzdelanie 1. stupňa vysokej školy?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať o zaradení do platovej triedy.

Do ktorej triedy zaradiť odborného zamestnanca vo verejnej správe, ktorý má ukončené vzdelanie 1. stupňa vysokej školy?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnanca bude pravdepodobne potrebné zaradiť najmenej do 5. platovej triedy, kde sa vyžaduje vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa alebo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.

Z Vašej otázky nevyplýva, či zamestnanec spĺňa aj nejaké osobitné kvalifikačné predpoklady, resp. o aký úrad/orgán ide. Keďže tieto skutočnosti majú tiež vplyv na zaradenie do platovej triedy, nemožno na Vašu otázku jednoznačne odpovedať.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk