Môže 9 mesačnému synovi uškodiť pár lyžičiek mliečnej peny denne?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

môj 9 dojčený mesačný syn má rád jogurty. Pýtala som sa pediatričky na kravské mlieko a bolo mi povedané, že do roka nemám dávať. Synovi zachutila mliečna pena.

Môže mu uškodiť pár lyžičiek mliečnej peny denne?

Ďakujem

Dobrý deň,

pani doktorka myslela kravské mlieko na pitie. Spracované kravské mlieko v jogurtoch, acidku, mozarele môže (tak isto mliečna kaša). Neskôr okolo 10. - 11. mesiaca môžete trošičku kravského mlieka do varenej stravy (do krupičnej kaše alebo zemiakového pyré, ale iba trošičku naozaj). Na pitie kravské mlieko až po 1. roku.

Na mliečnej pene mi vadí to množstvo cukru, ktoré obsahuje a ktoré dieťatko do roka nemá vôbec aktívne prijímať. Stačí mu cukor z ovocia a mliečka. Takže radšej mu dávajte biely jogurt, pokojne aj na dennej báze.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička