Koľko pečiva môže zjesť 9,5-mesačné dieťa?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pečiva.

Koľko pečiva môže zjesť 9,5-mesačná dcérka?

Za normálnych okolností som jej ho ponúkala raz za čas, no posledné dni odmieta akékoľvek jedlo okrem pečiva a chrumiek. Práve jej vyšiel prvý zúbok, tak to pripisujem tomu. Pije AR mlieko, dávam jej ho iba pred spaním. Počas dňa je stále na brušku a mlieko by išlo hneď von.

Problém je aj v tom, že pri pokrmoch ju stále napína ak nemá jedlo komplet pomixované. Preto jej nemôžem dávať ani kúsok ovocia alebo zeleniny.

Mám brať pečivo aspoň ako takú malú záchranu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

úplne nerozumiem tomu, že nemôžete dávať kúsok ovocia a zeleniny. Veď ich môžete mixovať, či nechce momentálne ani to?

Ak je to dočasné - kvôli zúbkom, tak môže aj denne. Pečivo obsahuje síce soľ navyše, ale ak ju nedostane "inak" a nič iné nezje, tak je to tolerovateľné. Následne sa po prehrmení tohto obdobia vrátite k bežnému režimu.

Veľa deťom pri zúbkoch pomáha uhorka do ruky na žužlanie, či studený biely jogurt z chladničky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička