14 mesačná dcéra odmieta pečivo a kašu. Aké náhrady jej mám ponúkať?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom raňajok a večerí 14 mesačnej dcérky. Hľadám náhrady pečiva a kaší.

Dlhodobo úplne odmieta akékoľvek pečivo. Skúšala som aj rôzne pomazánky, ale to iba zlíže pomazánku a pečivo, chlieb, vianočka ostáva nedotknutá.

V poslednej dobe odmieta aj kaše. Skúšala som domáce (ryžová, ovsená, krupicová), ale aj rôzne kupované. Nemá záujem o jedlo kašovitej konzistencie.

Na obed papá pekne polievku, prívarky a aj mäso. S ovocím a zeleninkou problém nemá. Je ochotná skúšať nové veci. Na raňajky pije umele mlieko a o hodinu je ponúkam pečivo s lučinou, nátierkou, maslom, paradajkami a zeleninou. Spapá paradajky, trošku papriky a končí.

Aj miešané vajíčka papá bez pečiva.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa nemusí jesť pečivo a ani kaše. Pokiaľ má obilniny napríklad v obedoch - ako prílohy bulgur, kuskus, ryža, či napríklad dáte múku do fašírky, muffinu zeleninového či placiek, tak je to úplne v poriadku.

Ako náhrada - na raňajky môžu byť pokojne vajíčka, biely jogurt, lievance, palacinky. Večere zasa zeleninový kuskus, polievka či syr so zeleninou.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička