Máme za sebou 3 neúspešné inseminácie. Ako ďalej postupovať?

Zodpovedané
13. apr 2023

Dobrý deň,

máme za sebou 3 neúspešné inseminácie. Jedno tehotenstvo bolo ukončené zamĺknutým potratom. Hormonálny profil v poriadku, protilátky sú negatívne. Manžel má spermiogram v poriadku a aj test na oxidačný stres je ok.

Máme skúsiť ďalšiu IUI, alebo odporúčate rovno absolvovať IVF?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ 3 inseminácie boli neúspešné, tak odporúčam IVF.

Inseminácia síce zvyšuje šance na otehotnenie, ale mnohé procesy zostávajú pritom skryté. Je otázna kvalita oocytov - vajíčok. To sa odkryje pri IVF. Takisto samotné oplodnenie vajíčok spermiami je pri inseminácii "ponechané" na prírodu.

Pri IVF tento proces vieme ovplyvniť metódou ICSI. Selekcia kvalitných embryí je možná takisto len pri IVF. Takže proces IVF poskytuje skokovo vyššie šance na úspech.

Držím palce!
S pozdravom
MUDr. Galo Silvester, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19