Mám zvýšené protilátky proti ováriam. Zachráni nás už iba IVF?

Zodpovedané
25. apr 2023

Dobrý deň,

vyšli mi mierne zvýšené protilátky proti ováriam (hodnota 1,1).

Je možné otehotnieť aj prirodzene, alebo už je naša jediná cesta iba IVF?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri prítomnosti zvýšených protilátok by som Vám odporúčala navštíviť reprodukčného imunológa, ktorý sa zameria na podrobné vyšetrenie celého panela protilátok, ktorých prítomnosť je dôležitým faktorom pri snahe o otehotnenie. Títo špecialisti potom s Vami preberú aj možnosti liečby.

Želám všetko dobré.
MUDr. Eliška Lacková, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19