Kedy by sme mali podstúpiť komplexnú diagnostiku páru?

Zodpovedané
11. apr 2023

Dobrý deň,

mám 34 rokov, teda o 4 mesiace budem mať už 35. Manžel má 37 rokov. O prvé dieťa (7,5-ročné) sme sa snažili 1,5 roka. Mala som anovulačné cykly. Absolvovala som prefuk vajcovodov a do troch mesiacov po ňom som otehotnela vo veku 26 rokov.

O druhé dieťa sa snažíme síce krátko, ale vzhľadom na náš vek rozmýšľam nad návštevou Vášho centra. Asi rok od pôrodu mi gynekológ povedal, že ovulujem. Preto som myslela, že sa môj problém s anovulačnými cyklami vyriešil, ale asi som zase na začiatku. Ku gynekológovi chodím pravidelne, bežné vyšetrenia mám v poriadku.

Mám začať návštevou gynekológa kvôli hormonálnemu profilu?

Alebo rovno odporúčate komplexnú diagnostiku páru?

Obaja s manželom berieme vitamínové doplnky - ja Inofolic a vitamín D3, manžel Folandrol a vitamín D3.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam návštevu centra, lebo Váš zdravotný stav a zdravotný stav Vášho manžela mohol byť úplne iný pred 8. rokmi ako je teraz.

Minimálne bude treba skontrolovať spermiogram, Váš hormonálny profil a zrejme aj kontrolu priechodnosti vajíčkovodov. Je to na osobnom dohovore s lekárom.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19