Je možné, že mi pri vyšetreniach nebola zistená ureaplazma?

Zodpovedané
11. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. S partnerom sa snažíme o dieťa už tri roky. Pri vyšetrení mi zistili ureaplazmu. Lekár mi povedal, že som ju mohla mať ja alebo partner už dlhšie, aj keď som chodila na pravidelné testovanie.

Je možné, aby mi to pri vyšetreniach nezistili?

Bol mi partner neverný?

Ďakujem

Dobrý deň,

ureaplazma je chronická infekcia, ktorú ste mohli dostať vy, alebo Váš partner kdekoľvek na verejných kúpaliskách, toaletách a pod. Nejedná sa o čisto pohlavne prenosné ochorenie, takže partnera nemusíte obviňovať.

Štandardne sa vyšetrenie na ureaplazmy nerobí, len v prípade problémov s otehotnením. Vtedy sa odporúča preliečiť, ale jej pozitivita neznamená, že to bola príčina neúspechu. Preto treba pátrať ďalej po príčine neplodnosti. Držím palce.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19