Aký konkrétny model barefoot topánočiek mám vybrať na von pre 16-mesačného syna?

Zodpovedané
8. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som poradiť.

Aký konkrétny model barefoot topánočiek vybrať pre 16-mesačného syna na von?

Jednu nôžku má dlhú 12,7 cm a širokú 5,5 cm. Druhá mi aj podľa opakovaných meraní stále vychádza kratšia až o 0,5 cm. Teda má 12,2 cm a šírku takisto 5,5 cm, má mierne dominantný palec. Pätu by som chcela spevnenú, keďže mu na jednej nožke padá členok celkom dosť dovnútra.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Ak je rozdiel v dĺžke chodidiel 0,5 cm, tak je dôležité overiť správnosť merania, pretože tento rozdiel môže znamenať rozdiel v číslach obuvi.

Odporúčam návštevu špecializovanej barefoot predajne, kde odborníci presne zmerajú chodidlá Vášho dieťaťa a poradia s výberom topánok. Pri výbere topánok je dôležité brať do úvahy nielen dĺžku, ale aj šírku a výšku nártu. Odborná pomoc Vám zabezpečí, že vyberiete obuv, ktorá bude podporovať zdravý vývoj nohy dieťaťa a zároveň poskytne pohodlie a oporu, najmä ak potrebujete spevnenú pätu pre členok. Správna veľkosť a typ obuvi sú kľúčové pre pohodlie a zdravie nôh dieťaťa.

Išla by som do týchto topánočiek s menším nadmerkom na dlhšiu nôžku vo veľkosti 21:
https://www.obuvame.sk/bundgaard-petit-strap-51...

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk