Termín pôrodu mám v polovici apríla 2024. Kedy mám nastúpiť na materskú?

Zodpovedané
12. jan 2024

Dobrý deň,

termín pôrodu mám v polovici apríla 2024.

Je výhodnejšie nastúpiť na materskú dovolenku v polovici februára alebo začiatkom marca?

Viem, že môžem byť ukrátená o 1 rodičovský príspevok.

Ďakujem

Dobrý deň,

polovica apríla porovnám napr. deň pôrodu 15.04.

Ak nastúpite 6 týždňov pred pôrodom nástup na materskú by mal byť 4.3. a skončiť by mala (o 34 týždňov ak nie ste osamelá matka) 27.10. O rodičovský by ste žiadali až po skončení poberania materskej.

Ak nastúpite 8 týždňov pred pôrodom nástup na materskú by mal byť 18.2. a skončiť by mala 13.10. O rodičovský by ste žiadali po skončení poberania materskej, čiže v rovnaký mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka