Skončil mi pracovný pomer v skúšobnej dobe a v tom čase som už bola PN. Som ešte v ochrannej lehote?

Zodpovedané
1. apr 2024

Dobrý deň,

11. decembra 2023 mi skončil pracovný pomer v skúšobnej dobe. V tom čase som už bola PN. Teraz som tehotná.

Som ešte v ochrannej lehote?

Môže si gynekologička prebrať od všeobecného lekára moju PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ste otehotneli do pol roka od skončenia nemocenského poistenia (ukončenia pracovného pomeru), tak ste ešte v ochrannej lehote. Máte nárok na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka