Platí pre mňa ochranná lehota, pokiaľ bol pracovný pomer skončený v skúšobnej dobe?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

zo zamestnania ma prepustili 31.12.2022 a momentálne som v 1. trimestri tehotenstva. Podľa kalendára otehotnenie vychádza na druhý decembrový týždeň.

Platí pre mňa ochranná lehota, pokiaľ bol pracovný pomer skončený v skúšobnej dobe?

Ďakujem

Dobrý deň,

platí pre Vás ochranná lehota. Pokiaľ ste v posledných dvoch rokoch pred pôrodom boli nemocensky poistená najmenej 270 dní, budete mať nárok na materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka