Ako je to s ochrannou lehotou pri skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe?

Zodpovedané
7. sep 2023

Dobrý deň,

manžel bol zamestnaný na TPP od 1.3.2020 do 23.8.2023. Momentálne nie je evidovaný na úrade práce a 21.9.2023 nastupuje do novej práce na TPP.

Ja som tehotná, už na MD s bábom, ktoré čakáme. Doma máme ešte staršieho - 1.10.2023 bude mať 2 roky.

Ako je to s ochrannou lehotou pri skončení PP v skúšobnej dobe?

Má nárok na ochrannú lehotu 7 dní, počas ktorej by mohol nastúpiť na MD?

Ak áno, platí táto lehota aj pri ukončení PP v skúšobnej dobe zo strany zamestnanca?

Skončenie neplánuje, ale v prípade komplikácií by sme chceli vedieť, či je možnosť pre muža nastúpiť na MD.

Ďakujem

Dobrý deň,

bude mať nárok na 7-dňovú ochrannú lehotu v prípade, pokiaľ mu nový pracovný pomer bude trvať viac ako 7 dní.

Ak by mu pracovný pomer trval napr. 4 dni, tak ochrannú lehotu by mal iba 4 dni. Platí to aj pri ukončení pracovného pomeru zo strany zamestnanca.

S prianím pekného dňa,
Lenka