Pomôže mi odstupné k získaniu vyššej podpory?

Zodpovedané
14. aug 2023

Dobrý deň,

do 31.12.2023 som na rodičovskej dovolenke. 1.1.2024 si prídem do práce pre ukončenie pracovného pomeru dohodou. Zrušilo sa moje pracovné miesto a mala by som dostať odstupné.

Mám 35 dní dovolenky. Dovolenku budem musieť “odchodiť”, žiaľ nedá sa s mojím zamestnávateľom dohodnúť na preplatení. Vychádza to tak, že január a polovicu februára budem čerpať dovolenku a následne teda dostanem výpoveď dohodou a odstupné.

Vychádza mi najvyššia možná podpora?

Za mesiac február budem mať vysokú výplatu kvôli odstupnému.

Z čoho mi bude počítaná podpora?

Počas rodičovskej som nepracovala.

Ďakujem

Dobrý deň,

výpoveď dohodou nie je. Buď je výpoveď alebo dohoda.

Pravdepodobne dostanete dohodu o ukončení pracovného pomeru. Nepodpisujte dohodu pokiaľ tam nebude uvedený dôvod skončenia pracovného pomeru, a to organizačné zmeny (podľa § 63 Zákonníka práce).

Dávka v nezamestnanosti sa Vám vypočíta z čerpanej dovolenky a odstupného. Určite Vám odstupné pomôže k získaniu vyššej podpory.

S prianím pekného dňa,
Lenka