Mám nárok na odstupné a preplatenie dovolenky, keď sa zatvára prevádzka?

Zodpovedané
8. nov 2023

Dobrý deň,

som na materskej dovolenke a so zamestnávateľom som sa dohodla na ukončení pracovného pomeru z dôvodu zatvorenia prevádzky.

Mám nárok na odstupné a preplatenie dovolenky?

Materská mi končí koncom februára a pracovný pomer 31. januára 2024.

Chcela by som po ukončení pracovného pomeru vybrať podporu.

Môžem ukončiť materskú k 29.1. a následne čerpať dovolenku a 1.2. nastúpiť na úrad práce?

Môžem sa po podpore vrátiť na rodičovskú dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste dohodu nepodali vy, ale bola zo strany zamestnávateľa, mal byť v dohode vyslovene uvedený dôvod výpovede, aby nebol problém s odstupným. Záleží aká situácia nastala.

Na preplatenie nevyčerpanej dovolenky pri skončení pracovného pomeru máte nárok. Ak budete na materskej, dovolenku pred skončením pracovného pomeru nemusíte čerpať. Po podpore môžete poberať rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka