Kto platí PN, keď skončím pracovný pomer dohodou?

Zodpovedané
8. máj 2024

Dobrý deň,

zajtra mi skončí pracovný pomer dohodou. Necítim sa dobre psychicky a ani nemám ďalšiu robotu. Teda zajtra skončím v robote, odovzdám veci, dostanem papiere o skončení a idem k doktorovi, že chcem ist na PN aspoň dokedy nenájdem ďalšiu robotu.

Dokedy platí zamestnávateľ PN a odkedy platí sociálka?

Platí to aj tu, že prvých desať dní platí zamestnávateľ a potom sociálka?

V tej ochrannej lehote (7 dní) nemôžem ísť, lebo vo februári som bol týždeň PN.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

otázku mám s dátumom 3.5.2024. Ak ste písali skôr a Vám skončil pracovný pomer 3.5.2024 a tento deň ste aj išli na PN, prvý deň PN Vám zaplatí ešte zamestnávateľ. Od nasledujúceho dňa Vám bude platiť už Sociálna poisťovňa.

S prianím pekného dňa,
Lenka