Z čoho sa mi bude rátať podpora v nezamestnanosti?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

dňa 10.1.2023 moje dieťa dovŕšilo 3 roky. Pracovný pomer mi trval. So zamestnávateľom som sa dohodla, že si vyčerpám 15 dní dovolenky do 31.1. a k tomuto dňu som aj podpísala výpoveď dohodou. Zvyšných 15 dní som si dala preplatiť.

Z čoho sa mi bude rátať podpora v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité je, aby ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bola poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní. Túto podmienku splníte.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

Pokiaľ ste sa do práce po skončení RD vrátili, tak sa Vám dávka v nezamestnanosti bude počítať z vymeriavacieho základu, ktorý ste dosiahli v posledných dvoch rokoch pred zaradením do evidencie. Teda z príjmu, ktorý dosiahnete v zamestnaní po RD - z čerpanej a preplatenej dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka