Je takýto postup pre získanie maximálnej podpory v poriadku?

Zodpovedané
23. aug 2023

Dobrý deň,

chcela by som si overiť, či mám správny postup týkajúci sa podpory v nezamestnanosti, ktorú by som chcela získať maximálnu. So zamestnávateľom som sa dohodla, že pracovný pomer ukončíme dohodou podľa § 60 ZP.

Syn dovŕši 3 roky 18.11.2023 (sobota). Ukončenie RD bude 15.11.2023 (streda), 16.11.2023 (štvrtok) chcem čerpať dovolenku. Pracovný pomer plánujem ukončiť 17.11.2023 (piatok - sviatok) a nechať si preplatiť zvyšok dovolenky, momentálne okolo 30 dní.

Je takýto postup v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ s tým zamestnávateľ bude súhlasiť, tak je to v poriadku. Pracovný pomer sa môže ukončiť aj v deň čerpania dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka