Môže IVF celkovo ovplyvniť výsledky testu?

Zodpovedané
3. okt 2019

Dobrý deň,

som po IVF (mali sme PK, ISCI, MACS) a vyšlo mi zvýšené riziko Downovho syndrómu 1 v 85 v termíne.

Môj lekár ma objednal na morfologický ultrazvuk a pripravil ma na to, že pravdepodobne mi bude navrhnutá amniocentéza, z ktorej mám strach.
Zároveň ma chcel asi ukľudniť a povedal, že výsledky tripple testu bývajú často falošne pozitívne.

Môže ivf celkovo ovplyvniť tieto výsledky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite Vám odporúčam zrealizovať platené testy z krvi tehotnej ženy, ktoré sú oveľa presnejšie ako tripple test.

Možný je harmony, nifty alebo trisomy test. Podľa výsledku NIPT testov a ultrazvuku je potrebné zvážiť, či realizovať amniocentézu alebo nie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič