Ako zmierniť priebeh choroby ruky-nohy-ústa?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

náš 4-ročný syn 2 dni horúčkoval a začal sa sťažovať na bolesť hrdla. Následne sa mu v priebehu dňa celá pusa vyhádzala aftami a do večera mal pár pupáčikov aj na rukách aj nohách. Predpokladám, že ide o chorobu ruky-nohy-ústa.

Dávame Nurofen od bolesti, šalviový čaj, striekam Glimbax. Plus Imunoglukan, Cebion, DeVit, Isoprinosine.

Čím mu môžem ešte pomôcť?

Odmieta jesť, pije len po glgoch.

Koľko takýto stav trvá?

Ďakujem

Dobrý deň

liečbu ste zvolili veľmi správne, nie je viac čo dodať (iba mínus Cebion, Cčko je v Imunoglukane).

Stav môže trvať 5 - 7 dní. Dôležité je, aby prijímal tekutiny - aby nedošlo k dehydratácii.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas