Mali vaše deti chorobu ruka-noha-ústa?

zu911
2. aug 2019

Dobry den

Prosim Vas malo niekoho dieta potvrdenu chorobu ruka-noha-usta s miernym priebehom?
Nie som si stale ista, ci je to ono ani lekarka, kedze je to choroba, ktora ma casto rozny priebeh, pytam sa na realne skusenosti. Na neho by to sedelo uz len preto, ze poslednu dobu vela cmula ruky aj predmety, ci uz jeho alebo najdene vonku. Plus boli sme par dni pred tym na kupku (Tehelne a Rosnicka)

Syn mal 2 dni horucky - nemalo tazky priebeh. Ma 3.den par pupakov na ruke, na 4. par na nohach. Teraz je to uz 6.den, pluzgieriky splasli a je uplne ok. Nestazuje sa na svrbenie ani bolest, jest mu chuti. Jeden pupacik mal v nose, v puse a tiez na zadocku par.

Neviete tiez zo skusenosti povedat, kedy moze ist zase medzi ludi? 🙂 vdaka

adamadent
2. aug 2019

Dcera mala jeden den z nicoho nic vystrelila horucka na druhy den vysyp na chodidlach velmi rychlo sa z toho dostala po par tyzdnoch jej uplne zisli nechty na rukach. Od nej som to dostala ja neskutocna bolest v hrdle, zimnica, bolave pupaky na dlaniach aj chodidlach, to iste aj babka. Je to virusove takze liecba len podavanie b vitaminu. Mna sa akurat dr. pytala ci nie som tehotna. Dcera mala potom dlho imunitu narusenu.

gabulienka623
2. aug 2019

My sme to mali v jeseni. Najskôr mladšia dcéra 2r, 2dni teplota, potom vysyp najskôr na ústach, postupne ruky, nohy no úplne celá okrem chrbta s trupu. Tej to trvalo 2 tyzdne. Potom staršia dcéra tiež teplota vysyp minimálny len na dlaniach a za 3 dni už aj bez vyrážok. Inak boli vitálne akoby im nič nebolo. A zdá sa mi že obidve aj zvracali. Nakoniec som to dostala ja, no katastrofa. 3 dni som nemohla vstať z postele, nič jesť piť, strašná bolesť v krku. Vyrážky som ani nemala len také bodky na bruskach prstov na rukách. Ja som bola ok tak za 5 dní. Medzi ľudí sme išli ked zmizli vyrážky. Čiže mladšia za 2 týždne, starsia po 3 dňoch.

zu911
autor
2. aug 2019

@gabulienka623 no mna v hrdle skriabe uz od nedele, len sa to stupnuje, a vzdy navecer 🙂 tak neviem, ci je to vsetko, ci este mam cakat viac v mojom pripade. Jemu tie vyrazky velmi nemiznu, ale dufam, ze uz coskoro. Drzat ho teraz doma je utrpenie, tak nic, skocime aspon do lesa, tam snad neohrozi nikoho 🙂

gabulienka623
2. aug 2019

@zu911 no uvidíte ako sa vám to vyvinie. Čítala som že dospelí majú väčšinou ťažký priebeh a typická je hlavne tá bolesť v hrdle. S malým určite do lesa choďte alebo niekde von mimo ľudí. Ked už to má týždeň, tak za pár dní už určite bude ok

siska25
2. aug 2019

@zu911 my sme si to doniedli z dovolenky, tri deti a manzel. Najmladsi a muz mali hrozny priebeh. Strasne boli vyhadzani.Muz tyzden nejedol a nedokazal chodit. Syn sa len nosil. Mali vysoke horucky, doteraz sa im olupuju nechty, koza im uz zliezla. Dve starsie deti mali vysoke horucky 2 dni a potom par vyrazok a dceru trochu hrdlo bolelo. Inak boli za 2 dni ok. Od nas sa potom este nakazil moj brat a to ani pisat nejdem ako vyzeral on, takmer skoncil ba infekcnom. Takze ano ma to rozny priebeh. A podla foto tie vyrazky, co mate vyzeraju na tu chorobu, aj ten priebeh. Drzim palce, nech to mate cim skor za sebou. Infekcny je vraj kym sa mu to nezasusi. Stolicu moze mat este dva mesiace infekcnu. To som sa docitala, ci je to pravda neviem.

monika7000
17. okt 2019

naša tú hnusnú pliagu priniesla zo škôlky...najprv večer z ničoho nič vysoká teplotka 38,7...znížili sme a zaspinkala...na ďalší deň vyražky a fľaky na nohách ako členkové ponožky, na rukách ako rukavice, a vo vnútri úst samé drobné červené pupáčiky ako herpes, ešte asi 4 okolo zadočku a na uškách....prvý deň ju to strašne svrbelo a na ďalší ju aj tie fľaky boleli...hrôza...stále iba plakala, postupne asi za 3 dni sa z pupáčikov stávali červenšie a menej svrbivé, ale na nohách zo spodu na prstoch sa zmenili na vodnaté, ako pluzgiere, na 6 deň tie červené ešte boli, ale nesvrbeli, máčali sme v hypermangáne a tie vodnaté ešte s vatovou tyčinkou namočenou v liehu, scvrkli sa a zosušili. Na bolesť aj teplotku sme hneď na 2 deň dali Nurofen, trošku pomohol aj na svrbenie, skúšali sme Fenistil a nič, tak sme trpeli...potom som to dostala aj ja mamina...a to už bolo z mojej skúsenosti...teplota 39, nemohla som sa 1 deň poriadne pohnúť, ako by som mala strašnú svalovicu na celom tele, silná bolesť hrdla, pupáčiky v ústach chrasty po hlave..asi 5 na 2 cm2 a to sme veľmi hygienická rodina, chrasty v nose, po 1 dni pupáčiky na rukách a nohách pichali, chodila som ako na ihlách a ruky prvý deň som myslela, že viac ihiel už neznesiem, ale na druhý deň to bolo ešte horšie, už je ďalší deň a dúfam, že na to vyrobia vakcínu...a to sme v skôlke mali iba oznam, že sa tam táto ,,choroba,, vyskytla, ja som doma všetko so savom vydrhla v škôlke nič....veď deti si budujú imunitu...

alien2603
18. okt 2019

Ahojte, je možné, že aj moje deti to maju, ale teda zatiaľ to vyzerá na veľmi velmi mierny priebeh. Keď však čítam priebeh choroby u dospelých, začínam sa obávať. Som v 5 mesiaci tehotenstva, podľa dr by to síce nemalo nikoho uškodiť bábätku v brusku, ale teda neviem. Máte niekto nejaké info, ako to prebieha v tehu? Ďakujem

aadulik2110
5. dec 2019

@monika7000 je mozne mat tuto chorobu bez teplot? Mladsi to ma na nohach, rukach bez teploty po cca 2 dnoch mu zacinaju miznut. A starsi s tym prisiel dnes....plne ruky a zacinaju sa mu robit na chodidlach cca 2-3 pupienky ma na tvari. A rovnako - bez teploty.

monika7000
5. dec 2019

@aadulik2110 moze, kazde dietatko je ine...starsia dcerka mala teplotu iba 37,4 - bolelo ju hrdlo a pupaky iba 2 na spodu nohy...ale mladsia a ja KO..
mame mesiac a pol po tom a uz asi 1 tyzden sa nam olupuju nechty...pod nechtom sa tvori hned druhy necht, ale po kuskoch, niektore aj pobolievaju

monika7000
5. dec 2019
monika7000
5. dec 2019
aadulik2110
5. dec 2019

@monika7000 dakujem za odpoved, no vyzera to celkom tak isto - len tie pluzgieriky su mensie.... chalani frcia na cecku a b-komplexe - je mozne, ze kvoli tomu to ma taky "lahsi" priebeh a hned sa to nedalo rozpoznat...zajtra idu na kozne

monika7000
6. dec 2019

@aadulik2110 ....aj nase obe rovnako uzivaju b-komlex, cecko, imonuglukan...a jedna lahsi a druha horsi priebeh...len keby to uz nikdy nedostali...zelam, nech to je cokolvek, aby ste uz mali o tom...🙂

aadulik2110
7. dec 2019

@monika7000 tak uz to je jasne... ruka, nohy, usta. Mladsi az teraz ma teploty, vcera horucka a a vyrazky miznu a starsi ma velke pluzgiere hlavne na rukach. Momentalne mam oslabenu imunitu a bojim sa , ze to od nich chytim.

luciar260
10. dec 2019

@adamadent mozem sa opytat cca po kolkych dnoch ako mala ochorela sa to prejavilo tebe??? U mas to ma momentalne najmladsi , sa bojim ze to dostaneme vsetci

adamadent
10. dec 2019

@luciar260 ahoj dcéra dostala v sobotu a ja také prvé príznaky v stredu alebo vo štvrtok ako prvé bola obrovská bolesť hrdla, nasaďte si B komplex preventivne

luciar260
10. dec 2019

@adamadent ano vyskusam, ja len dufam ze drobec bude cim skor fit, zatial to nieje take zle ma zopar na ruckach na nozkach najviac na zadku , aj v puse ma len mi nechce ukazat, skusala som aj nasilu pozriet no place tak som ho nechala tak, teplotu nemal tak dufam ze uz ani mat nebude, a dufam ze mna a starsich dvoch to obide

luciar260
10. dec 2019

@monika7000 kedy ako vam ochorelo dieta ste mali prve priznaky? U nas to ma momentalne najmladsi, asi od soboty prve priznaky, nema toho vela ruky nohy troska , na zadku ma dost, a do pusu ma nepusti pozriet , ale ma tam pluzgieriky , teplotu nemal tak dufam ze uz ani mat nebude, sa len bojim aby som to ja a starsi dvaja nedostali

monika7000
10. dec 2019

@luciar260 starsia bola v stredu vecer taka malatna a vo stvrtok zvysena teplota - iba 2 pupaky na slape nohy a silna bolest hrdla...mladsia po nej hned v sobotu vecer zrazu vyssia teplota do rana vysypane nohy, bolest hrdla, do vecera ruky..
a uz prebdena noc...same natieranie a plac...zelam rychle uzdravenie

aadulik2110
10. dec 2019

@monika7000 no veru moje obavy sa naplnili... v nedelu bud zimnica alebo takmer 40C horucka - cely den. Nemohla som ani vstat z postele, vcera uz zopar vyrazok, v noci som uz nemohla spat, co to svrbelo a dnes detto. Chalani su ok... starsi ma este pluzgiere, ale pomaly sa hoja. Ze skor detska choroba - ani obaja dokopy nemali taky priebeh ako ja...inak u nas je toho plny okres...

tatiana9195
20. jún 2022

@gabulienka623 otváram túto tému pre mňa teraz aktuálnu a prosíme o radu 🙏syn od štvrtku horúčky a v piatok pupiaky katastrofálny stav. Ja od včera horúčky a neskutočná bolesť v krku ako jedna mandla ako angina a bolesť krížov a kĺbov a do toho horúčky ,ktoré zrazim tak na dve hodiny. Žiadne pupaky zatiaľ? Mali ste aj vy niekto taký priebeh či sa mám obávať a bude to niečo iné

erulka16
22. jún 2022

@tatiana9195 aj syn má aktuálne túto chorobu už je vyhadzany na rukách, nohách aj ústa. Ale našťastie sa nesťažuje na bolesť ani ho nič nesvrbi. Dnes je to druhý deň ako sa vychádzal. My sme nechytili zatiaľ.