Má môj synček chorobu ruky-nohy-ústa?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

1,5-ročný synček mal 2 dní teplotu 38 - 39°C. Teplota ustúpila a takto sa vyhádzal.

Je to ochorenie ruky-nohy-ústa?

Afty v ústach nemá, teda nenašla som.

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr nie.

Toto nie sú typické lokality na vyhádzanie sa pri ruky-nohy-ústa . Vtedy sa vyhádžu plošky nôh, dlane a afty v puse. Skôr by moholo ísť o šiestu chorobu, pri ktorej však vyhádzanie sa dominuje skôr na brušku či trupe, ako na končatinách.

Nemuí však ísť ani o toto ochorenie, ale o niečo, iné. Na základe fotky neviem určiť o aké.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas