Je do mesta vhodnejší Riko Basic Sport alebo Kunert Lazzio?

Zodpovedané
3. nov 2022

Ahoj,

páči sa mi Riko Basic Plus a Kunert Lazzio.

Ktorý z nich je vhodnejší do mesta?

Za odpoveď ďakujem

Ahoj,

Kunert Lazzio má lepšie riešené ťažisko konštrukcie oproti kočíku Riko Basic Plus. Zároveň je o 5 kg ľahší, čo je veľkým plusom. Do mesta, či na dedinu sú vhodné obidva modely. Lazzio má bezúdržbové pneumatiky plnené gélom, s ktorými nehrozí riziko defektu ako pri nafukovacích kolesách Basic Sport. Odpruženie majú rovnaké. Je v podobe spojenia pružínového a mechanického.

Nadstavby v podobe hlbokej vaničky a športového sedadla majú priestorovo skoro podobné. Lazzio ich má oproti Basic Sport viac prepracované a zabudované funkcie, ktoré určite oceníš. Napr. Hlboká vanička Lazzio má ventilačné okienko, ktoré v lete oceníš. Basic Sport má v strieške zabudované iba malé náhľadové okienko, ktoré s ventiláciou a teda kvalitnou cirkuláciou vzduchu nemá nič spoločné.

Osobne Ti odporúčam radšej kúpiť model Kunert Lazzio.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally