Bebetto Luca, Roan Bass Next, Riko Basic Plus verzus Noordi Fjordi. Ktorý je najlepší pre májové dieťa a zvládne horšie cesty?

Zodpovedané
11. nov 2023

Ahoj,

pozerám po bazárových Bebetto Luca, Roan Bass Next,Riko Basic Plus a Noordi Fjordi. Nebránim sa ani iným značkám. Dieťa bude májové, takže na zimu bude pravdepodobne ešte v hlbokom kočíku + fusak.

Moje požiadavky :

  • veľká vanička,
  • dobré kolesá vhodné aj na kamienky, štrk, vinice a horšie cesty,
  • na možnosti otočenia športovej časti mi nezáleží, nebude využívaná - mám športový kočík,
  • na váhe mi až tak nezáleží, žijeme v dome,
  • možnosť nasadiť na konštrukciu vajíčko inej značky - predpokladám, že cez adaptéry je to možné u všetkých.

To je asi všetko z požiadaviek.

Ktorý z mnou vybraných kočíkov spĺňa to, čo hľadám?

Ďakujem

Ahoj,

ak športová časť nebude využívaná, pretože už máš inú, tak by som ja na Tvojom mieste išla skôr cestou kúpy kočíka s typom sedadla 2v1. To znamená, že sa jeho vanička dá väčšinou potiahnutím za pásy zmeniť na športové sedadlo. Takéto kočíky majú totiž zvýšenú maximálnu nosnosť aj pri použití vo verzií s hlbokou vaničkou.

Je zbytočné Ti kupovoť dvojkombi kočík, keď už teraz vieš, že šporové sedadlo nevyužiješ. Kočík totiž vyberáš práve z hlavným zameraním na športové sedadlo, pretože to využívaš najdlhšie, kdežto hlbokú vaničku iba približne do 6 mesiacov. Vaničky majú totiž nosnosť 9 kg, a tú práve v období 6 mesiacov väčšina detí dosahuje.

Najpriestrannejším modelom takéhoto typu je kočík Kinderkraft B-Tour, ktorý má vaničku s rozmermi 89 × 34 cm. Rodičovská rukoväť sa dá nastaviť vo výške od 96,5 do 111,5 cm. Viac o ňom nájdeš v našom podrobnom Modro-koníkovskom popise.

Podobným a najpopulárnejším modelom je Petite&Mars Grand II.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally