Aký otočný kočík vydrží dlhšie obdobie?

Zodpovedané
20. dec 2023

Ahoj,

vystriedala som už veľa kočikov a momentálne máme Carrello Bravo Plus 2023 a Zopa Move. Momentálne nám viac vyhovuje Zopa, lebo je otočná a viac nám vyhovuje, keď máme dcérku otočenú k sebe. Problém je, že už si začína pomaly šúchať hlavičku, tak som pozerala novinku Moon Reasa Sport 2024. Veľmi sa mi páči, ale už sa mi moc nechce investovať do drahšieho kočíka. Mala som už aj Cybex Balios 2023, no ten bol úzky. Plus strecha bola veľmi labilná a nevhodná na zimu, tak som ho nakoniec predala.

O koľko centimetrov je väčší v sedení je Moon Sport 2024?

Ďakujem

Ahoj,

v porovnaní so Zopa Move je Moon Sport o pár cm priestrannejší. No nie je to zase až taká podstatná výška, aby Ti dlhodobo vyhovoval. Otočné kočíky mávajú úžšie a menej priestranné sedadlá oproti neotočným kočíkom.

Ak je teda otočnosť prioritná a nechceš už do kočíka veľa investovať, tak stav na kvalitnejší bazárový model kočíka.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Môžem Ti odporučit model Easywalker Mosey+. Ten má väčšie kolesá, nižšiu váhu a priestranné otočné športové sedadlo, ktoré má aj vyššiu 20 kg nosnosť.

Podobným lacnejším a dobre hodnoteným otočným športovým modelom je aj Valco Baby Snap Ultra Tailormade.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a kocikopediu. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally