Znamená "neohraničený nalez 1,5 - 2 cm" v prsníku rakovinu?

Zodpovedané
2. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, či neohraničený nález 1,5 - 2 cm v prsníku (zistené cez sono), znamená rovno rakovinu?

Alebo je šanca, že je to len cysta, podkožný tuk...?

Vraj pojem "ohraničené" je lepšie znamenie. Preto sú obavy. Ostatné vyšetrenie plánované. Jedna sa o mladú bezdetnú ženu.

Ďakujem.

Dobrý deň,

cysta je jasne ohraničeným útvarom. Všetko s nejasným ohraničením je potrebné dovyšetrovať. Bez histologického výsledku diagnóza nikdy nie je stopercentná.

Konkrétne sa však vyjadriť neviem, keďže mám primálo informácií.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník