V čom je problém, keď mávam krvácanie počas styku?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

problém je, že krvácam počas styku. Avšak vždy len vtedy, keď mi má prísť menštruácia. Podotýkam, že menštruácia mi príde v priebehu ďalších cca troch dní a krvácanie sa dovtedy zmení len na špinenie. Čiže mám styk, pri ktorom krvácam (červenou jasnou krvou), potom asi tri dni nasleduje len slabé špinenie a až následne začne menštruácia.

U lekára som už bola a nič mi nezistili. Kontroloval kŕčok, robil mi stery. Všetko som mu povedala a vlastne aj tak mi nedokázal povedať, že v čom je problém.

Je to v poriadku?

V čom môže byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa to stáva vždy iba bezprostredne pred menštruáciou, tak je to možné považovať za normálne. Sliznica maternice je v tom čase už vysoká.

Skúsiť by sa teoreticky mohlo nasadenie progesterónu v druhej polovici cyklu. Je však veľmi otázne, či by pomohol.

Pokiaľ sú vylúčené všetky ostatné možné príčiny krvácania (zápal, polyp, cytologické zmeny,…), tak sa nemusíte obávať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník