Som v 29. týždni a mám obavy z predčasného pôrodu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

v 27. týždni mi lekár povedal, že som na hranici s rizikovým tehotenstvom. Skracuje sa mi krčok maternice. Mala som ho 3,1 cm. Beriem magnézium a aj mi dal kapsuly na vkladanie ráno a večer Utrogestan (progesteron).

Som v 29. týždni a dnes mám zvláštne pocity zospodu v pošve. Neviem to opísať. Občas ma tam ako keby niečo zatlačí a mám pocit ako keby mi tam niečo vadilo. Nie je to bolesť. Nemám žiadne bolesti.

Bolievala ma iba lonová kosť. Tvrdnutie brucha je v norme okolo 10 - 15x za deň. Obávam sa predčasného pôrodu. O 5 dní mám ísť na kontrolu.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pociťujete tlaky, tak by bolo vhodné vyhľadať najbližšiu gynekologickú pohotovosť. Tam Vás vyšetria a všetko bude jasnejšie. Možno o nič nejde, ale bez vyšetrenia Vám to žiaľ potvrdiť neviem.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník