Prečo mi mešká druhá menštruácia po pôrode?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

o pár dní budú 3 mesiace, čo som absolvovala môj štvrtý pôrod. Prvú menštruáciu som už mala 9 týždňov po pôrode a bola 3 dni dosť silná. Dojčila som veľmi krátko. Odvtedy prešlo 32 dní a druhá menštruácia zatiaľa nikde.Tehotenské testy negatívne.

Po predošlých pôrodoch po 1. menštruácii chodili ďalšie pravidelne +/-2 dni každý mesiac. Iba pri tomto poslednom som krvácala/špinila celé šestonedelie.

Mám ísť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

kontrolu po šestonedelí je potrebné absolvovať vždy.

Čo sa týka meškania aktuálnej menštruácie, nepanikárila by som. Po pôrode istý čas trvá kým sa vráti hormonálny systém do svojich pôvodných koľají.

Pokiaľ sa menzes nedostaví do 2 týždňov, skúste vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Je však veľmi pravdepodobné, že vyšetrenia budú v poriadku a potrebuje to iba čas.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník