Prečo mám špinenie tri týždne po missed abort?

Zodpovedané
22. okt 2021

Dobrý deň,

som viac ako 3 týždne po missed. 28. septembra som bola na čistení. Dnes som mala pozitívny tehu test. Druhá čiarka je slabšia, ale je tam. Ak by mal nabehnúť cyklus, tak ako predtým (28/29 dňový), tak za 4 - 5 dni by som mala dostať menzes. Aj mám bolesti, pichanie v prsiach. Ale to isté bolo aj v auguste a tiež som si našla pozitívny tehu test.

Od čistenia sme mali aj nechránený styk.

Mohla som otehotnieť?

Po zákroku mi vymizli príznaky. Týždeň po čistení som bola aj u svojho doktora a povedal, že je to čisté a vyčistená som dobre. Od zákroku ešte stále špiním striedavo s ružovým výtokom. Ale len na papieri po potrebe. Aj v čase pozitívneho tehotenského testu mám špinenie.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, otehotnieť ste mohli. Nie je to síce ideálna situácia, pretože po zákroku sa doporučuje mať chránený pohlavný styk 3 mesiace, aby sa maternica stihla zahojiť a predišlo sa zbytočným možným komplikáciám.

Kontaktujte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí, pretože pokiaľ špiníte a ste tehotná, nie je to ideálna situácia. Zatiaľ si môžete nasadiť Ascorutin 3x denne - je voľnopredajný a stabilizuje stenu drobných cievok, aby nepraskali. A ideálne by bolo nasadiť tiež Progesterón, avšak ten je na predpis.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník