Prečo mám problémy s menštruáciou?

Zodpovedané
14. okt 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť. Mám 34 rokov a menštruácia mi chodí ako chce. Nie som po pôrode, naposledy som rodila pred 10 rokmi. Jeden mesiac mi chodí stále o týždeň skôr, ďalší mesiac príde o 2 dní skôr, stalo sa mi už aj, že mešká 3 dni. Alebo týždeň pred očakávanou menštruáciou špiním a je tam aj trochu krvi a po týždni sa naozaj spustí tá ozajstná menštruácia. U gynekológa som bola, vraj všetko ok.

Kde môže byť problém a ako to riešiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

príčina bude najskôr hormonálna. Špiniť môžete pre nedostatok hormónu progesterón - ide o tzv. luteálnu nedostatočnosť. Na úpravu cyklu a pokoc so špinením by bolo možné nasadiť hormonálnu liečbu progesterónom, ktorý sa užíva v druhej polovici cyklu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník