Poznáte prípady, kde bolo meranie NF väčšie a deti boli zdravé?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku za https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Moja gynekologička vravela, že by z toho nerobila vedu, pokiaľ sa jedná o maličkú odchýlku. Vraj deti s DS väčšinou majú aj iné vady, vtedy by ma odporučila určite na Nifty. Vzhľadom k tomu, že je u mňa všetko v poriadku, vraj to nič nemusí byť.

Poznáte prípady, kde bolo NF väčšie a deti boli zdravé?

Podľa výsledkov priložených v predchádzajúcej otázke, tak na koľko % môže byť dieťa zdravé?

Prerušenie tehotenstva sa nechystám urobiť. A ani nemáme zvyšných 500 eur na Nifty testy, nebudem ich absolvovať.

Nemohla sa doktorka pomýliť?

Je niečo, čo mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne si tiež myslím, že pokiaľ sú všetky zvyšné výsledky vyšetrení v úplnom poriadku, aj dieťatko bude najskôr v poriadku.

Ide o hranične nameranú hodnotu.

S istotou by Vám to však povedalo iba genetické vyšetrenie.

V každom prípade Vám silno držím palce! A verím, že všetko nakoniec dobre dopadne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník