Nebude ešte skoro na vyvolávaný pôrod?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň,

som tehotná, momentálne 38 tt + 5 d. Budúci týždeň v piatok budem 40 tt a chcú mi už vyvolávať pôrod ak nezačnem dovtedy rodiť sama. Kvôli tehotenskej cukrovke (ktorú mám kontrolovanú jedlom a meraním). Lenže, dátum pôrodu mi Dr vypočítal v 12 tt podľa veľkosti na 28. 10. Ale podľa menštruácie ktorú som mala pravidelnú, som mala mať pôvodný termín 3. 11. Som z toho taká na vážkach. 🙈 Či to nie je skoro a dieťa sa nemusí ešte samo vypýtať, kdeže podľa MS budem len 39 tt budúci týždeň. Vyvolávačky sa dosť bojím, keďže je to neprirodzený zásah.

Aký je váš názor na to?

Ďakujem.

Dobrý deň,

od 38 gt. je dieťatko zrelé úplne. Ak tam je indikácia na vyvolanie pôrodu (čím tehotenská cukrovka je a nedoporučuje sa pri nej prenášať), tak je ju potrebné urobiť.

Ultrazvuk v 12gt. je najpresnejší a v prípade výrazného rozdielu vo veľkosti neodpovedajúcemu vypočítaného podľa PM, je možné (aj vhodné) termín pôrodu upraviť.

Neobávajte sa, všetko dobre dopadne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník