Môže vyrážky na vagíne spôsobovať kondóm?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

cca pred 2 mesiacmi som začala mať problém s vyrážkami na vagíne. Vlastne mám ich všade. Nie veľa, tak 2 - 3.Niekedy väčšie boľavé, niekedy menšie. Doteraz som to vôbec nemala, som 9 mesiacov po pôrode. Začali sme s manželom používať kondómy, lebo HAK som už nechcela brať.

Môže to byť kvôli kondóm?

Používali sme kondóm asi 3 x, a odvtedy mám stále problém s “vyrážkami”.

Treba ísť na vyšetrenie?

Ďakujem.

Dobrý deň,

doporučila by som absolvovať vyšetrenie u ambulantného gynekológa, pretože môže ísť o alergickú reakciu na prezervatív, ale príčina môže byť aj iná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník