Môže užívanie Indonal Woman ovplyvniť hormonálny profil?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Indonal Woman.

Môže užívanie Indonal Woman ovplyvniť hormonálny profil?

Môže jeho užívanie pomôcť zmenšiť myóm?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ide iba o výživový doplnok s popisovanými komplexnými účinkami. Medzi účinky patrí aj údajne ovplyvnenie hormonálneho profilu a nastolenie jeho rovnováhy. Tiež sa môže použiť ako doplnková liečba myómov.

Ale keďže ide iba o výživový doplnok, efekt nie je zaručený a veľké zázraky určite nečakajte.

Liečba myómov je predovšetkým hormonálna alebo operačná. Po menopauze sa ich rast zastaví, keďže sú hormonálne závislé.

Nemám však bližšie informácie, neviem aký je veľký, kde je jeho lokalizácia, Váš vek či prípadne ťažkosti aké Vám spôsobuje. Preto sa k liečbe bližšie vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník