Môže užívanie antikoncepcie spôsobiť, že sa nám po jej vysadení nebude dariť?

Zodpovedané
16. júl 2021

Dobrý deň,

som po pôrode sekciou. S manželom plánujeme ďalšie dieťatko hneď ako to bude možné. Odporučili nám čakať 1 rok. Dovtedy by som rada užívala hormonálnu antikoncepciu.

Môže užívanie antikoncepcie spôsobiť, že sa nám po jej vysadení nebude dariť?

Koľko by sa malo telo čistiť po vysadení antikoncepcie pred otehotnením?

Ďakujem

Dobrý deň,

telo sa po vysadení antikoncepcie čistiť nemusí. Po vysadení sa môžete ihneď snažiť o bábätko.

Antikoncepcia tlmí ovuláciu. Po jej vysadení sa vaječníky "prebudia so spánku" a v prvý mesiac je napríklad väčšie riziko počatia dvojčiat.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník