Môže ťažký stupeň endometriózy spôsobovať vypadávanie vlasov?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

môže ťažký stupeň endometriózy spôsobovať vypadávanie vlasov?

Dcéra je po lsk. Mala zrasty, cystu endometriálnu. A endo až medzi rektom a pošvou. Má za sebou prvú injekciu Reseligo, predpísaných má 6 a potom znova lsk. Vlasy jej začali padať zhruba vtedy, keď začala mať bolesť pri menzese, ešte pred liečbou. Má aj malo železa, užíva Tokeferol asi mesiac a neje mäso.

Čo si myslíte, môže to súvisieť s endo?

Už vyskúšala asi všetko, štítnu má ok.

Alebo ešte čakať, kým sa hodnoty železa upravia? Mala tuším 106, nie až také nízke.

Ďakujem.

Dobrý deň,

samotná endometrióza nebýva príčinou vypadávania vlasov.

Reseligo však môže spôsobovať vypadávanie vlasov.

Tokoferol je ale vitamín E, nie železo.

Anemická môže byť aj z vegetriánstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník