Môže sa jednať o problém, ak bolo dieťa v 39. tt na CTG veľmi aktívne?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

dnes som bola na CTG a bábo stále utekalo z monitora.

Nemalo by mať na konci tehotenstva menej miesta?

Moje sa na pásoch furt vydúvalo... ruka, noha, chrbát. 😃

Bývajú detičky také aktívne alebo môže mať dáky problém?

Mám tehotenskú cukrovku, sestrička povedala, že to by mohla byť aj tým taká aktívna a chýba jej cukor. No ja si nie som istá, či by to mohlo byť tou cukrovkou. Mám aj diétu a moje merania sú vždy super.

Ešte sa opýtam... už druhýkrát mi v nemocnici kontrolovali moč, a vraj mám glukózu na 2 krížiky. Ale mám aj doma prúžky na moč a tie mám vždy čisté, žiadna glukóza a ani ketóny. Aj u môjho gynekológa do 36. tt bol moč v poriadku. Tak tomu nechápem.

Môže to byť dáky problém pri narodení bábätka?

Lebo cukor na lačno som mala 4,7 a max 5.2 som mala najviac v priebehu tých 2 mesiacov, čo mi zistili GDM. Meriam si glukomerom... a zrazu cukor v moči. 🤷‍♀️

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne sa drobcovi nepáčil zvuk prístroja (jeho vlastný tlkot srdiečka 🙂 ), bolo hladné alebo práve naopak (mali ste napríklad kávu).

Sú detičky, ktoré sú aj takto aktívne. Je to stále lepšie ako keby dieťatko spalo a nedalo by sa zobudiť. Aj keď sestrička asi nebola nadšená, keď musela srdiečko stále naháňať.

Glykémiu máte v poriadku. Obvykle sa cukor v moči objaví, keď je vysoká hladina aj v krvi. Preto výsledku ani ja nerozumiem. Dodržujte diétny režim, prípadne si na najbližšiu kontrolu vezmite aj svoje testovacie prúžky a výsledok porovnajte.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník