Mohlo dôjsť k oplodneniu?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň,

dňa 14. 5. mi začala menštruácia. Po 7 dňoch sme mali s manželom nechránený styk ,ešte počas menštruácie. Na ďalší mesiac 12. 6. som dostala veľmi slabú menštruáciu, počas dňa krvácam len veľmi málo. Robila som si tehotenský test (ten najcitlivejší) a vyšiel negatívny. Napriek tomu mám obavy, nakoľko mávam pocit má zvracanie a veľmi naliate prsia. Menštruáciu mávam vždy pravidelnú.

Mohlo dôjsť k oplodneniu aj napriek styku ešte počas menštruácie?

Je potrebné si urobiť ďalšie testy?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

mohlo, aj keď je šanca určite menšia ako v okolí ovulácie.

Skúste si test zopakovať ešte o dva dni.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník