Mám toxoplazmózu?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

dnes som videla výsledky z odberu krvi u gynekológa. Včera mi volala sestrička, že výsledky na toxoplazmózu vyšli zle. Hodnota toxo je 13.8.

Poslala ma s výmenným lístočkom k infektológovi, ale ten ma objednal na 21.10.2021.

Mám toxoplazmózu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade toxoplazmózy je potrebné sledovať hladinu protilátok IgM a IgG. Hodnoty IgM značia aktívnu infekciu a IgG prekonanú.

Prekonaná problémom nie je, aktívna však problémom byť môže. Môže spôsobiť ťažké vývojové abnormality plodu.

Určite je potrebná konzultácia infektológa a podľa týždňa tehotenstva jeho ďalší manažment.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník