Je v poriadku časté močenie v prvom trimestri?

Zodpovedané
9. júl 2021

Dobrý deň,

podľa menzesu by som mala byť v 5. týždni + 3 dni. Trápi ma časté močenie a a keď nie močenie, tak vlhko tam dole. Stále chodím na wc. Mávam bolesti a pichanie v podbrušku v intervaloch.

Je to normálne?

Na kontrolu som objednaná až o 3 týždne.

Ďakujem

Dobrý deň,

častejšie močenie a bolesti v podbrušku môžu byť v tehotenstve prirodzené. Predovšetkým v prvých týždňoch maternica reaguje na vyvíjajúci sa plod sťahovaním a bolesťami ako pri menzese v intervaloch. Postupne sa zväčšuje, tlačí na močový mechúr a to sa môže prejaviť častejším močením.

Pomôcť by Vám mohlo Magnézium v tabletkách, ktoré si skúste v úvode dávať 2x denne.
Dodržiavajte pitný režim.

Bolo by však vhodné pre istotu vylúčiť zápal močového mechúra.

Kontaktujte preto svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník