Je reálna šanca, že by som mohla byť tehotná a test to ešte neukázal?

Zodpovedané
21. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať na možnosť otehotnenia v prípade, ak podľa hormonálneho profilu, ktorý mi lekár robil pred pár mesiacmi by som mala mať ovuláciu cca 21. - 22. DC.

Na 21. DC sme mali s manželom styk a ráno potom som mala slabučké špinenie ružové. Prešlo to do hnedého a trvalo 3 - 4 dni, ale bolo to veľmi slabé a úplne bezbolestné. Predpokladám, že mohlo ísť o ovulačné špinenie, ale nikdy predtým som to nemala. Menštruáciu som mala dostať pred 9 dňami a zatiaľ neprišla.

Zatiaľ som nemala ani žiadne bolesti v bruchu, iba na 6. deň meškajúcej menštruácie som mala takú ťahavú bolesť na pravej strane brucha. A na 7. deň zasa kŕče v bruchu ako pred menštruáciou. Test som si robila deň po vynechaní menštruácie a následne na 8. deň vynechanej menštruácie, oba boli negatívne.

Je reálna šanca, že by som mohla byť tehotná a test to ešte neukázal?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenstvo by mal štandardný tehotenský test z moču zakúpený v drogérii/lekárni ukázať 14 dní po oplodnení.

Pri 8 dní meškajúcom menzese je už dľa môjho názoru malá šanca, že ste tehotná.

Vyhľadajte preto svojho gynekológa, ktorý vylúči inú príčinu meškajúceho menzesu, prípadne podá injekciu na vyvolanie menzesu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník