Je nutné vybrať vnútromaternicové teliesko, keď mám chlamýdie?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

vyšiel mi pozitívny výsledok zo steru z močovej rúry na chlamýdie trachomatis kvôli pretrvávajúcim problémom ako štípanie a svrbenie pošvy a pálenie pri močení.

Urologička mi predpísala antibiotiká Deoxymykoin.

Môže nastať problém so zavedeným vnútromaternicovým telieskom Jaydess?

To mám zavedené 3. mesiac a chlamýdie som dostala od terajšieho priateľa, ale až najskôr mesiac a pol po zavedení telieska.

Je možné, že gynekológ mi bude chcieť teliesko vybrať, keď mám zistené chlamýdie?

Je to indikácia k vybratiu?

Bojím sa, aby nenastal v budúcnosti problém s otehotnením. Spýtala by som sa priamo jeho, ale má momentálne dovolenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je potrebné infekciu adekvátne liečiť. Rovnako aj partnera.

Pokiaľ ide o krátkodobú infekciu, nemala by spôsobiť ťažkosti s otehotnením v budúcnosti. Problémy bývajú predovšetkým pri aktívnej infekcii, prípadne následkom dlhodobej neliečenej infekcie a vytvorených zrastov.

Teliesko nebude nutné extrahovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník