Je normálne, ak bol gestačný vak zatiaľ prázdny?

Zodpovedané
5. jún 2022

Dobrý deň,

17. 5. som bola u dr, kde mi potvrdil tehotenstvo, bolo vidieť 3 mm gestačný vak. Dr mi povedal aby som prišla o 2 týždne na kontrolu, bola som dnes a povedal mi, že gestačný vak narástol na 15 mm ale zatiaľ je prázdny. Že mám prísť o ďalšie 2 týždne. Nebral mi ani krv ani nič.

Je to normálne?

Ďakujem.

Dobrý deň,

s odstupom dvoch týždňov by už malo byť vidieť toho viac. Aspoň žĺtkový vak, keď aj došlo k oplodneniu neskôr.

Kontrola je ale na mieste. Nález som nevidela, preto sa riaďte doporučeniami ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník