Je moja menštruácia po pôrode v poriadku?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

rodila som 3,5 mesiaca dozadu. Krvácala som po pôrode skoro 8 týždňov, potom cca 1,5 týždňa a dostala som menštruáciu. Tá bola veľmi silná a trvala 10 dní. Bežne som mala 28 dňový cyklus a krvácala som 5 dní. Teraz na 26. deň mi začalo slabé hnedé špinenie a občas kvapka čerstvej krvi. Už to takto trvá zatiaľ 4 dni.

Je to v poriadku?

Keď už jedna menštruácia bola s čerstvou krvou a teraz je to len takéto?

Dojčím a malú aj dokrmujem umelým mliekom.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepravidelnosti cyklu môžu byť spôsobené práve dojčením.

Vám sa menštruácia pravdepodobne pomaly rozbieha. Preto slabo farbíte.

Ak by krvácanie aj s farbením trvalo viac ako 10 dní, prípadne by sme mali opäť veľmi silnú menštruáciu, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník