Je môj nález kritický a hrozí mi hospitalizácia?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

som v 23. týždni + 5 dní a dnes na poradni mi bola meraná dĺžka krčka s výsledkom 32 mm, krčok polotuhý. Po predchádzajúcim vyšetrení sa zmenšil o 4 mm. Užívam magnézium, progesterón 1tbl na noc. Mám dodržiavať prísny kľudový režim.

Je nález kritický a hrozí mi hospitalizácia?

Ďalšiu kontrolu mam o 2 týždne.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zatiaľ je nález mierne zhoršený. Záleží od kontroly o 2 týždne. Pokiaľ by sa krčok naďalej skracoval, tak je tu aj možnosť hospitalizácie.

Riaďte sa doporučeniami lekára. Doporučené opatrenia bude nutné dodržiavať ale dlhodobo. Pokiaľ nález zhoršený nebude, tak v domácich podmienkach.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník