Je bolesť maternice po cisárskom po šestonedelí v poriadku?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

cítim bolesť maternice po cisárskom. Aj keď sa napr. len trošku opriem o pult, keď prebaľujem malého. Alebo celkovo, keď priložím ruku na brucho a mierne za tlačím, tak stále cítim bolesť. Podľa gynekologickej prehliadky po šestonedelí som ok. A aj som zase pribrala.

Je bolesť maternice po cisárskom v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

rekonvalescencia po operačnom zákroku býva veľmi individuálna u každého. Po sekcii je to obvykle do 6. mesiacov, u niekoho až obdobie jedného roka.

Pokiaľ bolo na kontrole všetko v poriadku, neobávajte sa. Vaše telo potrebuje iba viac času.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník