Dostala som prvnú menštruáciu po pôrode, alebo ide o nejaký problém?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

som skoro 6 týždňov po treťom pôrode. Už som v podstate posledný týžden nešpinila. Pred 2 dňami som začala cítiť kŕče v podbrušku ako keď mi mala prísť menštruácia, prípadne v prvý deň menštruácie. Tie kŕče sú už 3 deň, nie moc silné, pár krát za deň. Dnes som mala taký viac hnedastý výtok na 1 vložku za deň.

Môže to byť prvá menštruácia?

Nedojčím a na kontrolu po šestonedelí idem až o 10 dní.

Po 1 aj 2 pôrode som mala vrátenie menštruácie silnejšie a bolo bez kŕčov.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jednou z možností je, že sa Vám spúšťa menštruácia. Nemusí byť nevyhnutne rovnaká ako po predošlých pôrodoch.

Druhou možnosťou je nedostatočné dočistenie po pôrode.

Pokiaľ by nastúpila teplota, vyhľadajte ambulantného gynekológa skôr. V inom prípade postačí počkať na termín kontroly.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník